В Росії ФСБ вимагає масової зупинки підприємств Избранное

В Росії ФСБ вимагає масової зупинки підприємств
24.01.2018 00:00
shadow

Федеральна служба безпеки почала віялову розсилку листів на адресу великих підприємств з вимогою зупинити виробництво на час проведення Чемпіонату світу з футболу і підготовки до нього.

Про це у віторок пишуть російські ЗМІ.

Посилаючись на указ президента РФ Володимира Путіна, підписаний в травні минулого року, і постанову уряду, що з’явилося через місяць, силовики домагаються зупинки роботи "небезпечних виробництв і організацій, в яких використовуються джерела іонізуючого випромінювання, небезпечні хімічні і біологічні речовини, радіоактивні, токсичні та вибухові речовини ".

Заходи стосуються всіх регіонів, де проходять матчі. Це Нижній Новгород, Москва, Санкт-Петербург, Калінінград, Казань, Самара, Саранськ, Волгоград, Ростов-на-Дону, Сочі і Єкатеринбург.

У Нижньогородській області листи від ФСБ отримали нафтопереробні заводи, хімічні підприємства, що входить до Росатому ОКБМ ім. Афрікантова і навіть виробники сільгоспдобрив, повідомляє у вівторок "Комерсант".

За даними Російського союзу промисловців і підприємців, зупинитися можуть виробництва першого-четвертого класів небезпеки в 11 регіонах. При буквальному виконанні вимог під ударом опиняться Московський НПЗ, Великий порт Санкт-Петербурга, нафтові термінали Краснодарського краю.

За даними джерела "Комерсант" в Росатомі, повідомлення їх Ростехнагляду про необхідність відключення отримали навіть АЕС, дві з яких — Білоярська в Свердловській області і Ростовська (Ленінградська формально в Ленобласті) — знаходяться поблизу футбольних об’єктів.

У Мінпромі Нижегородської області уточнили, що в регіоні 135 підприємств з небезпечними виробництвами.
Під ударом можуть опинитися підприємства "Сибура", НЛМК, ТМК, ЛУКОЙЛу, "ВСМПО-Авісма", "Мечела".

Призупинення передбачається задовго до початку матчів, співробітникам доведеться піти у відпустку, а компанії — зазнати багатомільйонних збитків, розповів "Комерсант" представник великого хімічного підприємства.

У Росатомі заявили, що зупинка ключових АЕС без втрати для генерації електроенергії неможлива і висловили впевненість, що на практиці її не буде.

Тим, хто отримав листа від ФСБ необхідно надати письмове пояснення, чому заморожувати виробництво не можна; по окремим підприємствам питання буде вирішуватися на міжурядової комісії.

У прес-службі ФСБ заявили, що йде "звичайна листування" з керівниками юросіб, які самі будуть вирішувати, зупиняти роботу чи ні.

«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/v-ros-fsb-vimaga-masovo-zupinki-p-dpri-mstv”

Оставить комментарий