Среда, 17 января 2018 00:00

Війна на Донбасі сприяла поширенню ВІЛ/СНІД в Україні, — дослідження ИзбранноеСпричинене війною на Донбасі переміщення близько 1,7 мільйона людей сприяло пришвидшенню поширення вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) в Україні.


До такого висновку доходять автори дослідження, опублікованого в понеділок, 15 січня, в американському виданні PNAS, повідомляє DW.COM.


Дослідники вказують, зокрема, на те, що в Україні ВІЛ-інфекція набула масштабів "тихої епідемії", адже половина ВІЛ-інфікованих людей не здогадується про наявність цього захворювання. Водночас близько 40 відсотків людей із щойно підтвердженим діагнозом перебувають уже на пізніх стадіях захворювання, зазначають дослідники.


Під час роботи над дослідження міжнародна команда вчених, яку очолили фахівці Оксфордського університету та громадської організації Public Health England, проаналізувала процеси міграції вірусів в Україні в 2012-2015 роках.


Україна посідає одне з перших місць у Європі за показниками захворюваності на ВІЛ, маючи близько 220 тисяч зафіксованих носіїв інфекції на 45 мільйонів населення.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/v-ina-na-donbas-spriyala-poshirennyu-v-lsn-d-v-ukra-n-dosl-dzhennya”