Среда, 14 марта 2018 00:00

Космічне диво потрапило в об’єктив телескопа: відео Избранное

Таке можна побачити тільки раз у житті




Найпотужніший телескоп Hubble сфотографував процес злиття двох галактик. Ці об’єкти розташовані в сузір’ї Кита на відстані близько 350 млн світлових років від Сонячної системи.

Подивіться дивовижне відео:

І хоча галактичні ядра все ще розділені великою відстанню, вони викидають хмари гарячого газу. В галактики, зображеної зверху, є надзвичайно довгі приливні хвости, а також, як зазначили астрономи, "довгі подовжені стрічки газу, пилу і зірок". Ділянки, які здаються синіми, є "зоряними розплідниками", які все ще знаходяться в процесі створення нових зірок.

Повідомляється, що процес злиття двох тіл займе мільйони років, і агентство NASA написало, що пара галактик була вперше помічена приблизно 52 роки тому в рамках зусиль по залученню уваги до незвичайним явищам галактики. Для обробки знімка використовувалися Advanced Camera for Surveys (ACS) і Wide Field Camera 3 (WFC3). Ці своєрідні галактики схожі на природний експеримент, який проходить у космічному масштабі. Описуючи їх, астрономи можуть краще зрозуміти фізичні процеси, що відбуваються в космосі.

Зазначимо, що подібні злиття галактик досить поширені. Наша галактика Чумацький шлях має зіткнутися з сусідньою галактикою Андромеди через чотири мільярди років. Проте вчені відзначають, що простір між зірками настільки великі, що навряд чи самі зірки зіткнуться один з одним.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що в космічному агентстві NASA протестували нового робота.

Цей механічний агрегат під назвою InSight ("Інтуїція"), схожий на невеликий кран, здатний піднімати і переносити різні об’єкти – саме цим InSight і буде займатися на Червоній планеті. Це перший апарат, який вивчить глибинні шари марсіанського грунту, тому замість коліс у нього міцний каркас, що дозволяє йому встояти практично на будь-якій поверхні.



Джерело статті: “https://znaj.ua/science/kosmichne-dyvo-potrapylo-v-obyektyv-teleskopa-video”