Среда, 14 марта 2018 00:00

Рада нацбезпеки Великобританії обговорює можливі відповіді на інцидент зі Скрипалем Избранное

12 березня Мей вимагала від Кремля до вечора 13 березня надати пояснення ситуації з отруєнням Скрипаля

У Лондоні проходить засідання ради національної безпеки Великобританії, повідомляє телеканал Sky News.

Зустріч проходить під головуванням прем’єр-міністра Терези Мей. Міністри і високопоставлені представники британської розвідспільноти обговорюють можливу відповідь на інцидент із колишнім офіцером російської розвідки Сергієм Скрипалем та його донькою Юлією.

Телеканал повідомляє, що серед імовірних варіантів відповіді – кібератака, дії економічного, фінансового і дипломатичного характеру.

4 березня 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували в британському Солсбері із симптомами отруєння. Також у лікарню доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля.

12 березня прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху було застосовано нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. Вона вимагала від Кремля до вечора 13 березня надати пояснення щодо події, інакше Лондон уважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.

Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини й Австралії.

13 березня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не буде відповідати на ультиматум Лондона. Цього самого дня МЗС РФ вимагало від Британії надати Росії зразки речовини, якою отруїли Скрипаля.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив сьогодні, що Москва поінформувала Лондон дипломатичними каналами про непричетність до отруєння Скрипаля.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/rada-natsbezpeki-velikobritaniji-obgovorjuje-mozhlivi-vidpovidi-na-intsident-zi-skripalem-236389.html”